aktualności

Wystawa fotografii dokumentalnej “Konteksty – KIELCE WŁOSZCZOWA 2020”

Wystawa poplenerowa fotografii dokumentalnej „Konteksty – KIELCE WŁOSZCZOWA 2020” zrealizowana przez 20 fotografów z Polski, pokazana w konfrontacji z oryginalną wystawą Pawła Pierścińskiego z 1981 roku. Powtórzenie projektu Mistrza Kieleckiej Szkoły Krajobrazu po 40 latach jest próbą ukazania aktualnego stanu polskiego krajobrazu z perspektywy podróżnika w kontekście dokonanych przeobrażeń przeciętnego fragmentu polskiego krajobrazu kulturowego.

Czytaj więcej »

Lista zakwalifikowanych prac do wystawy pokonkursowej

Jury IV Międzynarodowego Biennale Fotografii „DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020” w składzie: Tomasz Tomaszewski, Stanisław Kulawiak i Stanisława Zacharko-Łagowska w dniach 14 – 16 października 2020 oceniło 548 fotografii i 12 filmów wideo zgłoszonych do konkursu, autorstwa łącznie 146 autorów.
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 117 prac 94 autorów w tym 12 filmów 5 autorów i 105 fotografii 92 autorów.

Czytaj więcej »

Gołoborze na Łysej Górze 2020

Puszcza Jodłowa i Gołoborze na Łysej Górze zostało wielokrotnie utrwalone na fotografiach kieleckich artystów – Pawła Pierścińskiego, Janusza Buczkowskiego i innych. W nawiązaniu do ich twórczości, Fundacja zorganizowała plener fotograficzny „Gołoborze na Łysej Górze 2020”.

Czytaj więcej »

„Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie.” — Ansel Adams