FOTOGRAFIA Pawła Pierścińskiego w BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie dnia 1 marca 2020 roku miał miejsce finisaż wystawy „Fotografia” Pawła Pierścińskiego.
W ostatnim dniu trwania wystawy goście galerii mieli przyjemność spotkania się z kuratorką wystawy Stanisławą Zacharko-Łagowską oraz okazję do rozmowy podczas, której dowiedzieli się więcej o życiu i twórczości artysty. To było wyjątkowe spotkanie i niezwykłe wydarzenie dla miłośników sztuki Pawła Pierścińskiego oraz osób interesujących się fotografią artystyczną – szczególnie Kielecką Szkołą Krajobrazu i nie tylko.

Kuratorka wystawy Stanisława Zacharko-Łagowska jest dyrektorem BWA w Kielcach, pełni również funkcję wiceprezesa Fundacji im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem wideo i prasową fotorelacją ze spotkania:

VIDEO

FOTORELACJA

Telewizyjna relacja z wernisażu wystawy FOTOGRAFIA Pawła Pierścińskiego:

WERNISAŻ

Fotorelacja autorstwa Kuby Zdanowicza z otwarcia wystawy FOTOGRAFIA Pawła Pierścińskiego w dniu 30 stycznia 2020 r.

FOTORELACJA

Wystawa mocno wpisała się w propagowanie twórczego dorobku jednego z twórców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Ważnym elementem promocji twórczości mistrza krajobrazu jest album „Paweł Pierściński. Fotografia”, który ukazał się nakładem BWA w grudniu 2018 roku. Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu wykonała dodruk albumu.

Album „Paweł Pierściński. Fotografia”  można nabyć w BWA w Kielcach lub zamówić drogą pocztową składając zamówienie w Fundacji im. KSK. Cena wydawnictwa – 150 zł.

Opracował Krzysztof Zając