Gołoborze na Łysej Górze 2020

Fundacja im. KSK zajmuje się promocją dorobku twórców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Puszcza Jodłowa i Gołoborze na Łysej Górze zostało wielokrotnie utrwalone na fotografiach kieleckich artystów – Pawła Pierścińskiego, Janusza Buczkowskiego i innych. W nawiązaniu do ich twórczości, Fundacja zorganizowała plener fotograficzny „Gołoborze na Łysej Górze 2020”.

Dzięki wielkiej uprzejmości Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego, od 8 do 11 lipca 2020 roku mała grupa fotografów, w składzie – Małgorzata Sajkiewicz Kręt, Stanisława Zacharko-Łagowska, Andrzej Łada i Krzysztof Zając, fotografowała Gołoborze inspirując się twórczością kieleckich Mistrzów.

Efekty pracy fotografów będzie można zobaczyć na wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, w przyszłym roku.

Ekspozycja będzie się składać z oryginalnych zdjęć wykonanych w latach sześćdziesiątych i zdjęć wykonanych współcześnie. Przewidywana jest prezentacja tej wystawy w wielu miejscach w Polsce. Będzie to znakomita promocja nie tylko kieleckiej twórczości fotograficznej ale i regionu kieleckiego z jego największą perłą – Łysą Górą w ŚPN.

fotografowie