Wystawa fotografii Pawła Pierścińskiego w Kaliningradzie

Od 10 do 23 września 2019 roku w Galerii Worota w Kaliningradzie oglądać będzie można wystawę fotografii pt “Czas krajobrazu”, twórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu Pawła Pierścińskiego. To wspólne przedsięwzięcie Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach i Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie w ramach XVI Mostu Kultury. Współorganizatorem wystawy jest również Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Rosjanie zobaczą ikoniczne prace Mistrza, m.in. „Sinusoidę”, „Gołoborze na Łysej Górze”, „Grodzisko w Stradowie”, „Słońce fotograficzne”, „Ziemię” czy „Poletko”. To część liczącej sto fotografii wystawy, którą Biuro Wystaw Artystycznych wraz z Fundacją im. KSK wyprodukowało w 2018 roku specjalnie do celów promocji twórczości Pawła Pierścińskiego, Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz swoich zbiorów fotografii. Aby nie niszczyć oryginałów, zdjęcia przeniesiono na nowocześniejszy nośnik cyfrowy i wydrukowano.

Ważnym elementem promocji twórczości mistrza krajobrazu jest album „Paweł Pierściński. Fotografia”, który ukazał się nakładem BWA w grudniu 2018 roku. Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu wykonała dodruk albumu w ilości 400 szt.

Album “Paweł Pierściński. Fotografia”  można nabyć w BWA w Kielcach lub zamówić drogą pocztową składając zamówienie w Fundacji im. KSK. Cena wydawnictwa – 150 zł.

Opracował Krzysztof Zając