Kielecka Szkoła Krajobrazu na Triennale Sztuki Sacrum “Świętość natury?” w CSW Toruń.

Od 18 czerwca do 29 sierpnia br w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu prezentowana jest wystawa X Triennale Sztuki Sacrum. Świętość natury? Wśród trzydziestu siedmiu artystów z Polski, Niemiec i Litwy prezentowane są fotografie twórców związanych z Kielecką Szkołą Krajobrazu – Janusz Buczkowski, Wacław Cisowski, Tadeusz Jakubik, Piotr Kaleta, Jerzy Kamoda, Andrzej Pęczalski, Jerzy Piątek, Paweł Pierściński i Jan Spałwan.

Na wystawie znajdują się wybrane prace z jubileuszowej edycji Triennale Sztuki Sacrum w Częstochowie. Są to obrazy, fotografie, rzeźby i instalacje wideo. Motywem przewodnim Triennale jest pytanie o świętość natury, a może o nasze „być albo nie być”. To jeden z najważniejszych tematów, jakie mamy aktualnie do przemyślenia. Podejdźmy do Triennale jak do komunikatu, apelu, życzenia wyrażonego za pomocą sztuki… uznajmy je za wezwanie do opamiętania się – piszą organizatorzy wystawy.

Prace kieleckich artystów wypożyczone zostały z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wystawę prezentowaliśmy na stronach Fundacji im. KSK – KIELECKA SZKOŁA KRAJOBRAZU – stała ekspozycja

Opracował na podstawie materiałów prasowych organizatora – Krzysztof Zając