Wystawa Pawła Pierścińskiego

Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zapraszają na wernisaż wystawy promującej dorobek mistrza fotografii Pawła Pierścińskiego dnia 8 lutego 2019 roku o godz. 18 do Galerii Górnej BWA w Kielcach.

Wystawa potrwa tylko do 15 lutego.

Na wystawę składa się sto fotografii artysty z liczącej kilkaset prac kolekcji należącej do BWA w Kielcach. Aby nie niszczyć oryginałów, zdjęcia Pawła Pierścińskiego przeniesiono na nowocześniejszy nośnik cyfrowy i wydrukowano. Dla porównania widzowie zobaczą kilka oprawionych oryginalnych odbitek analogowych.

Różnorodna jest tematyka prezentowanych fotografii – od najsłynniejszych, ikonicznych zdjęć krajobrazu, poprzez zdjęcia przemysłowe, po fotokolaże i abstrakcje.

Biuro Wystaw Artystycznych wyprodukowało wystawę specjalnie do celów promocji twórczości Pawła Pierścińskiego, Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz swoich zbiorów fotografii. Będzie ona prezentowana w galeriach w kraju i za granicą, m.in. w Kaliningradzie, w Winnicy i we Włoszech.

Współorganizatorem wystawy jest Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Wystawa jest elementem projektu promującego twórczość mistrza krajobrazu, w ramach którego w grudniu 2018 roku nakładem BWA ukazał się album „Paweł Pierściński. Fotografia”.

fot. Paweł Pierściński / kolekcja BWA w Kielcach